Start nowej kampanii !!!

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła we wtorek 8 grudnia start nowej kampanii, która ma być prowadzona przez cały 2021 rok. Skierowana jest m.in. do Polaków, ale zasięg będzie miała globalny. O co chodzi?
Nowa kampania WHO ma zachęcić palaczy do rzucenia nałogu. Światowa Organizacja Zdrowia stworzyła wyzwanie “Commit to Quit” na WhatsAppie. Opublikowano także dokument o znaczącym tytule: “Ponad 100 powodów, dla których warto rzucić palenie”. To odpowiedź na potrzeby 780 mln ludzi z całego świata, którzy twierdzą, że chcą rzucić palenie, ale do tej pory nie otrzymywali dostatecznego wsparcia.
Z powodu pandemii COVID-19 miliony palaczy chcą rzucić palenie. Kampania wesprze co najmniej 100 milionów ludzi próbujących rzucić palenie, poprzez stworzenie społeczności osób biorących udział w wyzwaniu – informuje Jaimie Guerra z WHO

Nowa kampania WHO. Jest skierowana do Polaków

Organizacja zamierza skupić się na krajach o największym “natężeniu” palaczy na świecie. Na liście 10 kluczowych państw znalazła się Polska, a także m.in. Niemcy, Ukraina, Rosja i USA.

WHO zamierza wywierać większy nacisk na rządy, aby zaostrzały przepisy antynikotynowe. Oprócz tego organizacja chce stworzyć “cyfrowe społeczności”, których członkowie mają się wspierać w dążeniu do całkowitego rzucenia nałogu. Inną inicjatywą ma być podnoszenie świadomości na temat manipulacji ze strony przemysłu tytoniowego.

ZAPRASZAM DO GABINETU !!!
więcej:
https://www.o2.pl/informacje/odezwa-who-do-polakow-i-nie-tylko-smiertelne-zagrozenie-6584124010216128a