Testy alergiczne

Testy alergiczne to główna usługa jaką zajmuję się w gabinecie Bio-Natural.

Często pytacie Państwo, czy to boli, kiedy będą wyniki, jak się przygotować itp.?

Praktycznie – test alergiczny wskazuje zaburzenia – jak wprowadzone do organizmu drgania własne (prąd własny) alergenu oddziaływują na Nasze drgania własne, czyli Nasz wewnętrzny prąd. Podczas testowania alergenów, elektrodą punktową ( punktoskopem) dotykamy w meridianę (punkt energetyczny) zlokalizowany na palcach dłoni  – środkowym lub serdecznym, drugą elektrodą – czytającą przemieszczamy się po fiolkach z badanymi alergenami. Jeżeli reakcja na wprowadzone drgania własne alergenu jest pozytywna – reakcja dźwiękowa i na potencjometrze zegarowym aparatu Bicom Optima, wówczas od razu wiemy, że te drgania powodują “zwarcie” w organizmie i alergen Nas uczula. Ta reakcja w żaden sposób nie jest odczuwalna przez osobę badaną, a mi mówi, że w warunkach naturalnych alergen powoduje zaburzenie w przewodności drgań w organizmie. To zaburzenie objawia się reakcją wysypkową na skórze (przeważnie alergeny pokarmowe, kontaktowe) lub wodnisty katar, łzawienie, kaszel (przeważnie alergeny pyłkowe, wziewne).

Test jest bezbolesny i bezinwazyjny (nie pobieramy krwi, nie kłujemy). Wyniki testów są natychmiastowe, przygotowań specjalnych nie ma – jeżeli przyjmujemy leki sterydowe to wskazane jest, o ile możemy ich odłożenie na 4-5 dni przed planowanym testem.

Jeżeli taki alergen znajdziemy to już połowa sukcesu. Możemy to zaburzenie wygasić, czyli przeprowadzić odczulanie – ale to już praktycznie opiszę w kolejnym wpisie.

Pozdrawiam